1000 de petarde, descoperite de jandarmii din Dâmbovița asupra unui tânăr
30 dec. 2020, 11:03
Actualizat: 30 dec. 2020, 11:03

1000 de petarde, descoperite de jandarmii din Dâmbovița asupra unui tânăr
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
Un tânăr în vârstă de 20 de ani, care aborda trecătorii pentru a le comercializa obiecte pirotehnice, a fost depistat
Un tânăr în vârstă de 20 de ani, care aborda trecătorii pentru a le comercializa obiecte pirotehnice, a fost depistat de jandarmii dâmboviţeni pe Calea Domnească din Municipiul Târgoviște.
În urma verificărilor efectuate asupra tânărului au fost găsite 50 de pachete care conțineau 1000 de petarde cu lumină intermitentă, categoria F3.
Acestuia i s-au întocmit actele de sesizare pentru “orice operațiuni cu articole pirotehnice efectuate fără drept”, fiind înaintate instituțiilor abilitate pentru continuarea cercetărilor.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 21:38 - Ionuț Radu, reacție după accidentare: „Vom reveni mai puternici”. Nicio mențiune despre națională
- 20:51 - Scădere puternică pe piața petrolului: decizia lui Donald Trump calmează tensiunile din Orientul Mijlociu
- 20:04 - Serie alarmantă de accidente în București: un nou copil de 5 ani a căzut de la etaj, după cazul mortal din Sectorul 1
- 19:43 - Carburanții trag în sus prețurile la raft: pâinea, lactatele și mezelurile, în prag de scumpiri
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











