Chindia Târgoviște nu a reușit să producă surpriza în etapa a patra a Ligii I de fotbal. Pe teren propriu, la Ploiești, Chindia a pierdut în fața campioanei CFR Cluj.

Viorel Moldovan (meci Chindia-CFR Cluj)

Partida de stadionul Ilie Oană din ploieștoi a fost și un duel al orgoliilor, în special pentru antrenorul gazdelor, Viorel Moldovan, ce declarase ănaitea meciului că echipa sa va câștiga disputa cu CFR Cluj.

Echipele de start au fost următoarele:

Chindia: Aioani – Martac, Benga, Leca, D. Dumitrașcu – D. Novac, L. Mihai – Neguț, Cherchez, Yameoho – Neicuțescu
Rezerve: I. Popescu – Dudea, Neciu, C. Dinu, D. Florea, V. Rață, A. Serban
Antrenor: Viorel Moldovan

CFR Cluj: Vâtcă – Butean, A. Mureșan, Cestor, Peteleu – Itu, Hoban, A. Păun – C. Deac, Țucudean, V. Costache
Rezerve: A. Rus – Susic, A. Burcă, Sylla, Luis Aurelio, Petrila, Omrani
Antrenor: Dan Petrescu

Prima repriză a fost una în care gazdele, Chindia Târgoviște, au încercat mai mult, campiona părând obosită, după meciurile din preliminariile Champions League, în ciuda faptului că antrenorul Dan Petresu a schimbat aproape întreaga echipă. După o serie de ocazii, Chindia a reușit să deschidă scorul (min. 27) prin Mihai Neicuțescu. Deși clujenii au echilibrat partida, scorul pauzei a fost de 1-0 pentru Chindia.

Încă din debutul reprizei secunde (min. 50) campioana a reușit să egaleze, prin Țucudean.

Ulterior târgoviștenii au cedat inițiativa, iar CFR-ul a reușit să domine autoritar,concretizând și pe tabela de marcaj, prin Păun (min.67), C.Deac (min.74 și 89)