Chindia a pierdut în mod dezamăgitor primul meci disputat în play out-ul ligii I de fotbal. La Sibiu, pe terenul celor de la Hermannstad,Chindia nu a șutat niciodată pe poarta si a pierdut cu 0-1.

Chindia și FC Hermannstad au disputat ultimul meci din prima etapă a play out-ului ligii I de fotbal,pe terenul echipei sibiene.

Gazdele au fost cele care au reușit să deschidă scorul încă din minutul 4, prin Debeljuh. Ulterior atât gazdele dar mai ales oaspeții au părut incapabili sa mai puna in pericol poarta adversă . Nici cea se- două reprize nu a dus nimic nou, nici pe tabela și nici în teren,astfel că  meciul s-a încheiat cu scorul înscris pe tabelă încă din minutul 4.

Chindia rămâne pe loc de baraj,  cu 13 puncte, în vreme ce gazdele de la Hermannstad acumuleaza16 puncte și  părăsesc momentan zona periculoasă a clasamentului.

Articolul precedentCinci dosare penale, pentru tot atâția dâmbovițeni prinși băuți sau fără permis, la volan
Articolul următorVideo| Tentativă de jaf la Poiana, în Dâmbovița. Hoții au fost surprinși de camerele de supraveghere