Chindia Târgoviște a suferit o nouă înfrângere în prima ligă de fotbal. la Craiova pe „Ion Oblemenco” tâgoviștenii au fost învinși de Universitatea cu scorul de 1-0.

Chidia Târgoviște s-a deplasat, pentru partida contând pentru etapa a treia a ligii I de fotbal, la Craiova.

Iată cele două formații aliniate în această partidă.

Chindia Târgoviște

Aioani – Martac, Dinu, Leca, Neciu – Novac, L. Mihai – Neguț, Neicuțescu, Florea – Voduț. Rezerve: D. Moldovan, Benga, Bic, Rață, Dumitrașcu, Cherchez, Burlacu. Antrenor: Viorel Moldovan.

Foto- Universitatea Craiova (sursa U. Craiova, facebook)

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Șt. Vlădoiu, Acka, Kelic, Bancu – Ivanov, Cicâldău, Qaka – Bărbuţ, M. Roman II, V. Constantin
Rezerve: Popescu, Maric, Baiaram, Mateiu, Ioniţă, Vătăjelu, Fortes
Antrenor: Corneliu Papură

Prima repriză a început cu cei de la Chindia Târgoviște în ofensivă, dar pe durata trecerii timpului craiovenii au început să domine partida. Fără mari ocazii de poartă, pauza a găsit cele două formații la egalitate (0-0).

La reluarea partidei (min.46.) Mihai Roman a reușit să înscrie de la aproximativ 7 m, din careul lui Aioani, golul având să fie decisiv în economia partidei.

În ciuda forcingului de final, din partea  celor de la Chindia, tabela de scor a rămas nemodificată, astfel că cei de la Chindia Târgoviște mai bifează o înfrângere la limită, după cea din etapa a II-a (0-1 cu Viitorul Constanța).