Coliziune între un tren și un autoturism în Dâmbovița
26 mar. 2021, 11:09
Actualizat: 26 mar. 2021, 11:09

Coliziune între un tren și un autoturism în Dâmbovița
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
Un tren care circula pe ruta Pitești – București și un autoturism au intrat în coliziune, în localitatea Boteni, din Dâmbovița.
Un tren care circula pe ruta Pitești – București și un autoturism au intrat în coliziune, în localitatea Boteni, din Dâmbovița.
În urma accidentului, care a avut loc joi după-amiază, nu s-au înregistrat victime, dar în schimb au existat pagube materiale. La volanul autoturismului se afla un tânăr de 22 de ani.
La fața locului au ajuns și pompierii Detașamentului Titu, care au intervenit cu o autospecială de intervenție, un echipaj de descarcerare și un echipaj SMURD.
Polițiștii au efectuat cercetări pentru a stabili cu exactitate circumstanțele nefericitului eveniment rutier.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:45 - Televiziunea Poporului nu cedează: vocea românilor se face auzită. Transmisiune specială din SUA
- 15:03 - Mitică Dragomir, previziuni politice: „USR va depăși 15%. PNL se prăbușește!”
- 15:00 - Fiul fostului președinte al Braziliei, mesaj pentru Realitatea PLUS: „Alegerile au fost anulate fără argumente!”
- 14:57 - O angajată dintr-o primărie, suspectată de contrabandă cu țigări. Peste 100 de polițiști au descins la contrabandiști
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











