Plutonierul-major Ionuț Timofte a reprezentat timp de peste 4 ani Jandarmeria dâmboviţeană prin participarea la mai mult de 70 de competiții sportive (maratoane montane, semimaratoane pe asfalt, crosuri etc.), la care a obținut rezultate notabile.
Weekend-ul trecut jandarmul montan a obținut o nouă performanță. S-a clasat pe locul I la categoria de vârstă 35 – 49 de ani în cadrul concursului “Bucharest URBAN Athletics”.
Pasionat de sport și de alergarea montană, subofițerul a intrat în competiția menționată pentru a doua oară și a parcurs o distanță de 3 km, la care a obținut un timp de 9 minute și 57 de secunde.
Plutonierul-major Ionuț Timofte îşi desfăşoară activitatea în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Dâmbovița din anul 2006, fiind încadrat la Postul de Jandarmi Montan Zănoaga.
Articolul precedentFOTO| Exercițiu ISU : A fost activat „Planul Roșu” de intervenție, la Găești, pentru accident feroviar
Articolul următorCutremure în serie, în România. Încă trei, în ultimele ore. Ce spun specialiștii.