Maria Cioclea a avut un rezultat notabil la Campionatul Național Individual de lupte U23, desfășurat în Covasna, la sfârșitul acestei săptămâni.
Sportiva de la CS Târgoviște, antrenată de Cornel Cornea, a devenit vicecampioană a României, după o evoluție foarte bună pe întreaga durată a competiției.
Luptătoarea clubului nostru a obținut medalia de argint în cadrul concursului destinat categoriei 53 de kilograme. Locul 2 de la Naționalele U23 reprezintă unul dintre cele mai bune rezultate obținute de Maria în sezonul actual.
Un alt luptător de la CS Târgoviște care a urcat pe podium în Covasna a fost Ionuț Drăgănescu. În limitele categoriei 70 de kilograme, sportivul nostru a cucerit medalia de bronz.
De asemenea, după o evoluție apreciabilă, Dan Vlăsceanu a terminat pe locul 4, întrecerea destinată categoriei 74 de kilograme.
Articolul precedentSancțiuni cu duiumul în cadrul unei acțiuni de amploare a polițiștilor