Luptătorii Clubului Sportiv Târgoviște s-au evidențiat din plin în finala Campionatului Național Individual Under 15, găzduită de Tulcea, la sfârșitul săptămânii trecute.
Doi dintre sportivii antrenați de Cornel Cornea au revenit acasă cu medalii. Primul luptător de la CS Târgoviște care a urcat pe podium a fost Florin Măghiran, care a obținut medalia de argint, în limitele categoriei 62 de kilograme. Al doilea sportiv al clubului nostru care a intrat în posesia medaliei a fost Raul Ciucioiu.
După o evoluție bună într-una dintre finalele mici, acesta și-a asigurat bronzul, la categoria 100 de kilograme.
Pe de altă parte, tot săptămâna trecută, Diana Vlăsceanu a reprezentat România la Campionatul European de lupte pentru juniori. La competiția continentală, desfășurată în Spania, Diana a concurat în limitele categoriei 76 de kilograme.