Maria Cioclea, luptătoare legitimată la Clubul Sportiv Târgoviște, a câștigat medalia de argint la Turneul internațional “Dumitru Pârvulescu & Vasile Iorga”, desfășurat în Sala Sporturilor din București.

Luptătoarea de la CS Târgoviște a cedat în fața unei alte românce, Ștefania Priceputu, sportivă legitimată la CSA Steaua București.

Luptătorii români și-au adjudecat deja 6 medalii la Turneul Internațional de Juniori ,,Dumitru Pârvulescu &Vasile Iorga”. La Lupte Feminine, categoria 50 kg Ștefania Priceputu a obținut primul loc după ce s-a impus în finală în fața Mariei Cioclea (loc 2) iar la categoria 72 kg, Nițu Maria Larisa a obținut și ea locul 2. La Lupte Greco-romane au urcat pe podium următorii sportivi: Stoica Manuel (60 kg) – locul 3; Dosoftei Alexandru (67 kg) – locul 3; Cojog Vasile (77 kg) locul 2.