CSM Târgoviște s-a impus fără emoții, în partida disputată în deplasare, pe terenul celor de la NTT Data Cluj, în prima Ligă de volei feminin. Târgoviștencele au câștigat clar, cu 3-0 la seturi.

Partida, ce a contat pentru etapa a 13-a,  a primei ligi feminine de volei, a durat aproximativ 1 oră și 15 minute șia fost una practic fără istoric. Oaspetele, din această partidă, s-au impus categoric cu 3-0 la seturi, așa cum și specialiștii anticipau că se va întâmpla.

Meciul a fost la îndemâna echipei oaspete, chiar dacă CSM Tărgoviște a evoluat fără multe dintre jucătoarele ce făceau parte din lot în 2019, dar și fără vreuna dintre jucătoarele anunțate ca transferate la echipă, în pauza de iarnă.

CS ”U” NTT Data Cluj – CSM Targoviste 19-25, 22-25,12-25,

A fost rezultatul final al partidei.

Cea mai prolifică jucătoare a partidei a fost T.Sredic, de la oaspete, autoare a 15 puncte (10 atacuri, 5 blocaje).

Pentru prima dată, după multă vreme,H. Yusleini nu a mai fost omul numărul unu, al echipei dâmbovițene (în acest meci 10 puncte).

Noile jucătoare, anunțate ca făcând parte din lotul echipei dâmbovițene, nu au făcut parte din lot, la aceasta partidă.

Următorul meci, pentru echipa din Tărgoviște, va fi în data de 18 ianuarie, tot în campionat, pe terenul celor de la Rapid București.

Articolul precedentUpdate| Cod galben de ceață, în sudul județului Dâmbovița, până la ora 23.00 (15 ianuarie)
Articolul următorFoto/Explozie într-un bloc din Fieni, județul Dâmbovița. O persoană cu arsuri transportată la spital