Pugilistul Ionuț Grigore s-a remarcat din plin la ediția din acest an a Campionatului Național pentru tineret, desfășurat în Sala Sporturilor din Bacău, în perioada 12-17 august.
Boxerul Clubului Sportiv Târgoviște a încheiat cu fruntea sus concursul în care a fost angrenat, reușind să cucerească medalia de bronz, în limitele categoriei 52 de kilograme.
Prestația arătată de Ionuț la Bacău  a fost lăudată de Gheorghe și Alexandru Stan, antrenorii secției de box ai Clubului Sportiv Târgoviște, dar și cei care l-au descoperit pe talentatul sportiv. “Rezultat foarte bun obținut de Ionuț.
El i-a surprins pe toți prin urcarea pe podium. Rezultatul său a venit după multă muncă, pasiune, dorință și determinare. Secția de box a Clubului Sportiv dovedește în continuare că are sportivi talentați și de viitor”.
Un alt pugilist al Clubului Sportiv Târgoviște, Denis Constantina a încheiat pe locul 5 concursul dedicat categoriei 91 de kilograme.

Articolul precedentDosar penal pentru un bărbat din Bezdead, bănuit că ar fi schingiuit un câine
Articolul următorSuperba șosea Transbucegi, afectată de alunecări de teren pe partea județului Prahova