Chindia Târgoviște și FCSB s-au întâlnit într-un meci amical, la baza de pregătire a echipei bucureștene. Scorul a fost unul cu totul surprinzător, băieții lui Viorel Moldovan reușind să câștige cu 6-3.

Partida a fost una amicală, iar cele două formații au convenit ca aceasta să se desfășoare în baza de pregătire a celor de la FCSB (din Berceni) în perioada de întrerupere a campionatului ligii I, pentru meciurile echipei naționale.

Imagine

Sursa foto articol- AFC Chindia Târgoviște

Meciul din Berceni a fost unul dominat de elevii lui Viorel Moldovan, după cum spun cei de la clubul dâmbovițean ( pe pagina de facebook). Partida s-a desfășurat fără spectatori.

Pentru Chindia, echipă ce a condus cu 3-0 la pauză ( două goluri Burlacu și unul Dumiter) în cea de-a doua parte a jocului au mai marcat , Dumiter, Șerban și Yameogo.

De la gazde (FCSB) au marcat, doar în a doua repriză, Hora, Gnohere și Momcilovic.

Pentru Chindia Târgoviște următorul meci oficial va fi în data de 22 noiembrie cu CFR Cluj, în etapa a 17-a a Ligii I.

Articolul precedentAccident dramatic la Găești, în Dâmbovița. Motociclist transportat în comă, la spital
Articolul următorGest impresionant din partea sportivei târgoviștene Sorana Cîrstea