Advertising
Un nou protest la Șantierul Naval Mangalia. Angajații au oprit lucrul pentru a doua zi la rând, se strigă "Hoții!" - VIDEO

Angajații nu și-au mai primit salariile de 3 luni
Scris deEmanuel Focșan
Publicat20 mar. 2026, 12:40
SursăRealitatea Financiara
Un nou protest spontan a izbucnit vineri în curtea Șantierului Naval DAMEN Mangalia, unde zeci de angajați au întrerupt lucrul pentru a doua zi consecutiv, nemulțumiți că nu și‑au primit salariile pentru a treia lună la rând. Protestul a fost confirmat de Sindicatul Liber Navalistul.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























