Pugilistul Gabriel Pîrvu a obţinut o performanţă la ediţia din acest an a Campionatului Național de Box pentru cadeți, găzduită de Sala Sporturilor din Craiova, în această săptămână. Sportivul de la CS Târgoviște, antrenat de Gheorghe și Alexandru Stan, a cucerit medalia de bronz, în limitele categoriei 80 de kilograme.

În duelul din semifinale, cel pentru accesul în finala categoriei, Gabriel a fost învins de clujeanul Vlad Pustai. Urcarea pe podiumul competiției a reprezentat un rezultat uriaș pentru talentatul sportiv, dar și un rezultat mare pentru secția de box a Clubului Sportiv Târgoviște.

Tot la competiția de la Craiova, CS Târgoviște a mai fost reprezentat de alți trei boxeri: Nicolas Răducanu (cat. 63 kg), Sașa Moiceanu (52 kg) și de Andrei Cruceru (46 kg), ultimii doi încheind competiția pe locul 5.

Sursa: Realitatea de Dambovita

Articolul precedentAstăzi, 31 octombrie, elevii revin la școală. Începe al doilea modul, care durează până pe 22 decembrie