Incidentul a avut loc duminică, la Zăvoiu, la meciul dintre echipa locală Flacăra Zăvoiu și Flacăra Valea Mare, în minutul 40 al primei reprize, la scorul de 0-0.
După o ciocnire între atacantul celor de la Valea Mare și portarul celor de la Zăvoiu spriritele s-au încins.
Atacantul legitimat la Valea Mare, Ionuț Mușeu a fost lovit de portarul și alți doi coechipieri adverși.
Întreaga scenă s-a petrecut în prezența secretarului AJF DÂMBOVIȚA, Dorin Nistor, venit la meci nu în calitate oficială ci pentru a monitoriza calitatea arbitrajului, scrie cronica-gaestiului.ro
În urma incidentului a fost anunțat și un echipaj de poliție de la secția rurală Mătăsaru, care s-a deplasat la stadion în vederea restabilirii ordinii.
Sportivul agresat a primit îngrijiri medicale la spitalul de urgență din Târgoviște, urmând că după obținerea certificatului de medicină legală să fie înaintată o plângere pe numele agresorilor.
Articolul precedentRomânii pierd opt luni din viață din cauza poluării – Studiu
Articolul următorMedalii de aur, argint și bronz pentru sportivii lui Georgică Dragne la Campionatul Kick-Box