27 DE PERSOANE CARE CERŞEAU AU FOST DEPISTATE LA CONTROALE ÎN TRENURI ŞI STAŢII CFR

27 DE PERSOANE CARE CERŞEAU AU FOST DEPISTATE LA CONTROALE ÎN TRENURI ŞI STAŢII CFR
Poliţiştii au efectuat verificări în 421 de staţii de cale ferată
O persoană urmărită, un minor lipsit de supraveghere şi 27 de persoane care care apelau la mila publicului au fost depistate de poliţişti, în urma unor controale în trenuri de călători şi staţii de cale ferată.
Potrivit unui comunicat de presă transmis, sâmbătă, de Poliţia Română, angajaţi ai Direcţiei de Poliţie Transporturi au derulat, marţi şi miercuri, la nivel naţional, activităţi pentru prevenirea şi combaterea furturilor din buzunare, de bagaje de la călători, din acestea, precum şi pentru asigurarea unui climat de siguranţă publică şi au identificat şase infracţiuni.
Poliţiştii au efectuat verificări în 421 de staţii de cale ferată şi 435 de trenuri de călători şi au legitimat 2.779 de persoane. AGERPRES
Citește și:
- 16:02 - Volodimir Zelenski și Nicușor Dan au semnat acordurile și parteneriatele stategice comune, la Palatul Cotroceni
- 15:33 - Recomandare pentru statele UE: documentele de identitate să reflecte identitatea de gen „trăită” de cetățeni
- 15:09 - Apel public pentru „România plantează”. Cristela Georgescu: „Sâmbătă, România plantează! Nu doar un puiet, ci și credința, nădejdea și dragostea!”
- 14:49 - Accident naval pe Canalul Sulina: o ambarcațiune s-a scufundat după ce a fost lovită de un remorcher
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











