4 MORȚI, DUPĂ RĂSTURNAREA UNUI VEHICUL ÎNTR-O PRĂPASTIE DIN ZONA PORTĂREASA

4 MORȚI, DUPĂ RĂSTURNAREA UNUI VEHICUL ÎNTR-O PRĂPASTIE DIN ZONA PORTĂREASA
Un supraviețuitor al accidentului a fost transportat la spital
4 tineri au murit şi una este rănită după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat, sâmbătă, într-o prăpastie din comuna argeșeană Albeştii de Muscel.
"Am fost solicitaţi să intervenim în comuna Albeştii de Muscel, zona montană Portăreasa, în cazul unui vehicul răsturnat, existând posibilitatea existenţei unor victime multiple. De urgenţă, către locul indicat colegii noştri au început deplasarea cu mai multe echipaje, însă, din cauza terenului accidentat, nu s-a putut face accesul cu autospecialele, aceştia fiind preluaţi de vehicule de teren", a anunţat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Argeş, citat de Agerpres.
"Cea de a cincea victimă este conştientă, de sex masculin, în vârstă de aproximativ 23 de ani, asistată de echipajele medicale. Pentru preluarea acesteia a fost solicitat elicopterul SMURD", a adăugat ISU Argeş.
La fața locului a fost mobilizată o echipă mixtă de salvare, formată din pompieri, poliţişti şi salvamontişti.
Citește și:
- 12:03 - Premierul Netanyahu, mesaj ferm după atacurile asupra Iranului: Acest regim terorist ucigaş nu trebuie să fie înarmat cu arme nucleare. Îi mulțumesc marelui nostru prieten, Donald Trump - VIDEO
- 10:38 - Reacție de la Cotroceni, după ce Israel și SUA au atacat Iranul. ”Sunt în contact permanent cu Ambasada noastră în Teheran”
- 10:36 - Proiectul pentru montarea de lifturi la blocurile de patru etaje dinainte de 1990 merge mai departe. Când va fi votat în Senat
- 10:35 - Ce mașini sunt cele mai „umblate” la kilometraj în România. Un studiu arată mărcile cele mai afectate
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











