POLIȚIA ROMÂNĂ: 23 DE GRUPURI INFRACȚIONALE ORGANIZATE DESTRUCTURATE ÎN PRIMELE TREI LUNI ALE ANULUI

POLIȚIA ROMÂNĂ: 23 DE GRUPURI INFRACȚIONALE ORGANIZATE DESTRUCTURATE ÎN PRIMELE TREI LUNI ALE ANULUI
În această perioadă au fost efectuate 1.311 percheziții domiciliare
Polițiștii structurilor de combatere a criminalității organizate au desfășurat în primele trei luni ale anului peste 400 de acțiuni operative, în urma cărora au fost destructurate 23 de grupuri infracționale organizate, formate din 173 persoane.
Potrivit unui comunicat de presă al Poliției Române transmis vineri AGERPRES, în cadrul dosarelor penale instrumentate sub coordonarea procurorilor DIICOT au fost emise 582 de ordonanțe de reținere și 496 de mandate de arestare preventivă.
De asemenea, 23 de persoane au fost arestate la domiciliu și față de 150 de persoane a fost luată măsura controlului judiciar.
În primele trei luni ale anului, în cadrul acțiunilor, au fost efectuate 1.311 percheziții domiciliare și au fost cercetate 1.505 persoane.
Poliția Română va continua să desfășoare activități pentru combaterea criminalității organizate și impunerea fermă a legii și în perioada următoare. AGERPRES
Citește și:
- 19:16 - Lovitură pe piața telefoanelor: Apple dublează memoria pe iPhone 17e fără să mărească prețul de 599 de dolari
- 18:46 - Declarație de forță: Donald Trump nu exclude trimiterea trupelor terestre în Iran
- 17:55 - Crimă cutremurătoare într-un sat din România: bărbat găsit mort după două săptămâni. Iubita, principala suspectă
- 17:13 - Pierderi tot mai mari: un al patrulea militar din Statele Unite ale Americii a murit în ofensiva din Iran
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











