Actualitate· 1 min citire

VREMEA EXTREMĂ A FĂCUT RAVAGII ÎN MAI MULTE ZONE DIN ȚARĂ. UN OM A MURIT LOVITĂ DE FULGER

24 mai 2025, 07:36
Actualizat: 24 mai 2025, 07:36
VREMEA EXTREMĂ A FĂCUT RAVAGII ÎN MAI MULTE ZONE DIN ȚARĂ. UN OM A MURIT LOVITĂ DE FULGER

VREMEA EXTREMĂ A FĂCUT RAVAGII ÎN MAI MULTE ZONE DIN ȚARĂ. UN OM A MURIT LOVITĂ DE FULGER

Articol scris de Realitatea de Dambovita

Meteorologii avertizează că instabilitatea atmosferică se va menține și în zilele următoare

Vremea extremă a făcut ravagii în mai multe zone din țară, unde ploile torențiale și grindina au provocat inundații și pagube materiale. Străzi transformate în râuri, tramvaie blocate pe șine și grădini distruse au fost doar câteva dintre efectele furtunilor din ultimele ore.

Tragedie în localitatea Turnu Ruinei, județul Caraș-Severin, unde două persoane au fost lovite de trăsnet în timp ce încercau să se adăpostească de ploaie. Una dintre ele a murit pe loc, iar cealaltă este internată în stare gravă la spital.

Meteorologii avertizează că instabilitatea atmosferică se va menține și în zilele următoare, cu noi episoade de vijelii, descărcări electrice și grindină în mai multe regiuni ale țării.










Sursa: Newsinn

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate