Advertising
Privilegiile de care beneficiază miniștrii și parlamentarii în plină austeritate. Cheltuieli uriașe, acoperite din banii românilor

Privilegiile de care beneficiază miniștrii și parlamentarii în plină austeritate. Cheltuieli uriașe, acoperite din banii românilor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 22 mar. 2026, 09:33
În timp ce Bolojan taie de la profesori, mame și pensionari, parlamentarii și miniștrii își păstrează nestingheriți toate privilegiile! Pe lângă indemnizațiile uriașe, aleșii beneficiază de mai multe cheltuieli decontate de stat, adică tot din banii cetățenilor. Totul în timp ce Guvernul spune că mai are nevoie de bani ca să acopere deficitul.
Citește și
- 15:41George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 15:05Bolojan l-a activat pe Blaga: ce plan are cu „Buldogul” și ce rol îi pregătește în PNL
- 14:53AUR anunță „victorie” în BPR din Parlament: Audierile miniștrilor "nu vor mai fi un simulacru"
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News
























