Advertising
Radu Miruță: „Toți militarii români au fost retrași din Irak. NATO s-a ocupat de evacuarea acestora”

Radu Miruță: „Toți militarii români au fost retrași din Irak. NATO s-a ocupat de evacuarea acestora”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 21 mar. 2026, 15:40
Radu Miruță a anunțat că toți militarii români au fost retrași din Irak. Ministrul Apărării a precizat că NATO a coordonat evacuarea a 117 membri ai forțelor armate române și a doi angajați MAE, pe fondul intensificării luptelor în Orientul Mijlociu.
Citește și
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 15:05Bolojan l-a activat pe Blaga: ce plan are cu „Buldogul” și ce rol îi pregătește în PNL
- 14:53AUR anunță „victorie” în BPR din Parlament: Audierile miniștrilor "nu vor mai fi un simulacru"
- 13:24SUA și Iranul au ajuns la un acord de principiu. Negocierile finale trebuie încheiate în 60 de zile
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News

























