Dâmboviţa. Un adolescent care a postat un film în care obligă trei copii să se pălmuiască, cercetat penal

Dâmboviţa. Un adolescent care a postat un film în care obligă trei copii să se pălmuiască, cercetat penal
Un tânăr de 17 ani, din Doicești, este cercetat penal pentru o postare pe internet în care obligă trei copii să se pălmuiască.
Un tânăr de 17 ani, din Doicești, este cercetat penal pentru o postare pe internet în care obligă trei copii să se pălmuiască.
Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de şantaj, ultraj contra bunelor moravuri şi lovire sau alte violenţe. Mai mult, potrivit unui comunicat al Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița, în videoclipul postat tânărul a săvârşit și acte de exhibiționism.
„La data de 1 august a.c., poliţiştii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dâmboviţa s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că o persoană, în vârstă de 17 ani, din comuna Doiceşti, a postat pe contul său privat de pe o reţea de socializare un videoclip în care îi determina, prin constrângere, pe trei minori să se lovească cu palmele”.
Suspectul a fost condus la sediul poliţiei în vederea efectuării de cercetări şi dispunerii măsurilor legale
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
- 17:35 - Bătaie generală în Centrul Vechi: Fanii ucraineni veniți la un concert s-au încăierat cu un grup de motocicliști
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News














