VIDEO FOTBAL: RAPID, NOUL LIDER AL SUPERLIGII, DUPĂ 2-1 CU FC BOTOȘANI

VIDEO FOTBAL: RAPID, NOUL LIDER AL SUPERLIGII, DUPĂ 2-1 CU FC BOTOȘANI
Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate de atacantul francez Antoine Baroan
FC Rapid București este noul lider al Superligii de fotbal, după ce a învins-o pe FC Botoșani cu scorul de 2-1 (0-0), luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a patra.
Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate de atacantul francez Antoine Baroan (60, 69), intrat la pauză. Baroan a marcat primul său gol în tricoul Rapidului după ce a fost lansat în careu de Cristian Manea, reușita fiind ratificată de arbitrajul video după cinci minute. Golul al doilea a fost marcat de fotbalistul din Hexagon, după o pasă venită de la Rareș Pop. De remarcat că și Manea și Pop au început jocul din postura de rezerve.
Golul de onoare al oaspeților a fost reușit de francezul Hervin Ongenda (84), din lovitură liberă de la 22 de metri.
Citește și:
- 15:41 - Gest cutremurător al lui Ionel Ganea după tragedie: cum a transformat pierderea fiului într-o cauză pentru alți copii
- 12:24 - „Marca Maradona”, în centrul unui nou proces exploziv: acuzații grave pentru surorile starului și fostul său avocat
- 10:09 - Regulă fără precedent în fotbal: cartonaș roșu pentru jucătorii care își acoperă gura în timpul conflictelor
- 08:18 - Nebunie pe Parc des Princes! PSG – Bayern Munchen 5-4, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News













