Diana Ivăncescu a terminat în forță cursa de 10 kilometri din cadrul Bucharest Marathon, desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute.
Atleta Clubului Sportiv Târgoviște, antrenată de Desdemona Banu Ionescu, a încheiat concursul pe podium, după ce a avut parte de o evoluție destul de bună. Sportiva clubului nostru s-a clasat pe locul 3 după ce acele ceasului s-au oprit la 39 de minute și 45 de secunde.
Diana a ajuns la cel de-al treilea podium bifat în această toamnă, în concursurile de pregătire, după cele de Alba Iulia City Race și Băneasa Race.
Cursa din cadrul Bucharest Marathon a reprezentat un bun antrenament pentru atleta clubului nostru înainte de participarea la Campionatul Național de cros dedicat seniorilor, tineretului și juniorilor, găzduit de Băile Felix, la sfârșitul acestei săptămâni.