Chindia Târgoviște și Academica Clinceni s-au întâlnit într-o partidă amicală, pe terenul echipei ilfovene, în ceea ce a constituit primul meci de verificare al perioadei de pregătire, pentru liga I. Dâmbovițenii s-au impus cu 3-1, după ce au întors scorul în repriza secundă.

Academica Clinceni-Chindia Târgoviște (21.06.2019)

Sursa fotofacebook, FC Chindia Târgoviște

Partida disputată la Clinceni a fost prima, pentru ambele formații, recent promovate în prima ligă de fotbal, din perioada de pregătire, înaintea ediției 2019-2020 a primei ligi de fotbal.

Sursa foto: db-sport.ro

Pe terenul de la Clinceni gazdele au reușit să deschidă scorul (min.32), reușită ce a stabilit scorul pauzei. În cea de-a doua repriză Chindia Târgoviște a reușit să schimbe tabela de trei ori, în doar patru minute (min. 61,63,65), rezultat ce a fost consemnat și la final.

Academica Clinceni-Chindia Târgoviște 1-3 (1-0)

Ovidiu Bic

Pentru dâmbovițeni (conform db-sport.ro) au marcat Daniel Florea (2 goluri) și noua achiziție a echipei lui  Viorel Moldovan,Ovidiu Bic (foto).

Următorul meci amical al Chindiei Târgoviște va avea loc luni, 24 iunie 2019, la Brașov, cu Viitorul.

Articolul precedentUn tânăr din Răcari a creat haos într-un magazin și a snopit în bătaie o altă persoană