Victoria celor de la Chindia Târgoviște, contra celor de la Dinamo București (3-2), continuă să producă reacții. Liga profesionistă de fotbal a desemnat doi dintre jucătorii echipei târgoviștene în echipa ideală a etapei a VI-a, a ligii I de fotbal.

Fundașul Mihai Leca și atacantul Cristian Cherchez, de la Chindia Târgoviște, sunt văzuți ca cei mai buni, pe posturile lor, dintre jucătorii ce au participat la meciurile etapei a VI-a de fotbal (liga I), de către cei de la LPF.

Foto– Mihai Leca, Chindia Târgoviște

„Mihai Leca (Chindia / 27 de ani / 6 jocuri) – Om de bază în defensiva târgoviştenilor, a făcut un joc bun în apărare. În plus, a marcat un gol într-un moment foarte important în prelungirile primei reprize.

Foto– Cristian Cherchez, Chindia Târgoviște

Sursa foto– facebook Cristian Cherchez

Cristian Cherchez (Chindia / 28 de ani / 3 jocuri) – Simbolul actualilor târgovişteni a fost omul care a adus Chindiei prima victorie în Casa Liga 1. A marcat un gol şi a oferit o pasă decisivă.”

Este explicația dată de LPF pentru poziționarea celor doi târgovișteni în echipa etapei. Iată echipa completă (viziunea LPF):