Accident soldat doar cu pagube materiale. Șoferul însă era băut

accident 2

Bănuit de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice, un șofer este cercetat de polițiști, după ce s-a urcat beat la volan.Accidentul a avut loc duminică, 18 august, pe raza localității Ungureni.Din cercetări a reieşit că un bărbat de 36 de ani, în timp conducea un autoturism, pe raza localității Ungureni, nu a păstrat o distanță laterală suficientă față de un alt autoturism staționat pe partea carosabilă, intrând în coliziune cu acesta.În urma testării cu aparatul etilotest, bărbatul a prezentat o alcoolemie cu o valoare de peste 0.40 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice necesare în vederea stabilirii cu exactitate a îmbibației alcoolice.Pe numele lui, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice.
Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte REALITATEADEDAMBOVITA.NET pe FACEBOOK
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News










