Bărbatul din Cojasca care și-a ucis nepoțica de 6 ani, în arest preventiv pentru 30 de zile

Bărbatul din Cojasca care și-a ucis nepoțica de 6 ani, în arest preventiv pentru 30 de zile
Bărbatul din Cojasca, în vârstă de 25 ani, care și-a ucis cu sânge rece, sâmbătă, nepoțica de doar 6 ani a fost arestat preventiv pentru 30 de zile
Bărbatul din Cojasca, în vârstă de 25 ani, care și-a ucis cu sânge rece, sâmbătă, nepoțica de doar 6 ani a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, potrivit unei informări emise de IPJ Dâmbovița. Acesta a fost introdus în Centrul de Reținere și Arest Preventiv Dâmbovița.
Criminalul a omorât-o pe fiica fratelui său, ieri, într-o pădure de la marginea localității Cojasca.
Bărbatul ar fi ucis-o pe fetiță din răzbunare, după ce acesta intrase într-un conflict cu fratele său, plecat în Germania. Copila se pare că se afla afla în grija bunicilor.
Tânărul din Cojasca a fost reținut, sâmbătă, de polițiștii dâmbovițeni pentru 24 de ore.
Mama acestuia a susținut că fiul său, care a recurs la oribila crimă, suferă de depresie și urma un tratament.
În cauză, se efectuează cercetări sub coordonarea unui procuror de al Parchetul de pe lângă Tribunalul Dâmbovița, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de omor calificat.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











