Cercetați sub aspectul săvârșirii de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice
27 aug. 2019, 07:29
Actualizat: 27 aug. 2019, 07:29

politie 2
Articol scris de Scris de Ene Ionut
Polițiștii din Dâmbovița au întocmit dosare penale pe numele a patru persoane bănuite de comiterea de infracțiuni la regimul rutier.
Astfel, doi bărbați au fost depistați în timp ce conduceau autovehicule, deși se aflau sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării cu aparatul etilotest, aceștia au prezentat alcoolemii cu valori peste limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat.
De asemenea, un bărbat, din București, aflat sub influența alcoolului și a unor substanțe psihoactive, a fost surprins pe drumul național 71, în afara localității Sălcioara, în timp ce conducea un autoturism.
Totodată, polițiștii de la Secția nr. 5 Poliție Rurală Voinești au oprit pentru control, pe raza localității Manga, un moped condus de un bărbat din Pietrari.
Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit că mopedul nu era înmatriculat, iar bărbatul se afla în stare de ebrietate și nu poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte REALITATEADEDAMBOVITA.NET pe FACEBOOK
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











