Dâmboviţa. Accident violent pe DN72, la Dragodana, între un autocamion şi o autoutilitară
20 iun. 2022, 13:02
Actualizat: 20 iun. 2022, 13:02

Scris de Petcu Marcela
Un accident violent s-a produs, luni după-amiază, pe DN 72, pe raza comunei Dragodana. În urma impactului puternic cu un TIR, o autoutilitară a suferit avarii serioase.
Un accident violent s-a produs, luni după-amiază, pe DN 72, pe raza comunei Dragodana. În urma impactului puternic cu un TIR, o autoutilitară a suferit avarii serioase.
Șoferii implicați în accident au 20 ani, și respectiv 44 de ani. Din fericire, nu au existat victime.
După o scurtă perioadă de timp în care a fost blocat, traficul rutier a fost reluat în zona evenimentului rutier.
Zona accidentului a fost asigurată de pompierii Detașamentului Găești, care au intervenit cu o autospecială de intervenție și un echipaj SMURD.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











