David Popovici, locul 6 în finala de la 100 metri liber de la Fukuoka!

David Popovici, locul 6 în finala de la 100 metri liber de la Fukuoka!
Popovici a încheiat cursa cu timpul de 47.83 secunde
David Popovici s-a clasat pe locul 6 în proba de 100 metri liber de la Campionatul Mondial de Natație de la Fukuoka.
Proba a fost câștigată de australianul Kyle Chalmers. Popovici a încheiat cursa cu timpul de 47.83 secunde.
Kyle Chalmers a câștigat proba cu timpul de 47.15, fiind urmat de americanul Jack Alexy (47.31) și de francezul Maxime Gousset (47.42).
Românul, deținător al recordului mondial, a obținut al 5-lea timp în semifinală. În finală, Popovici a întors al treilea, la jumătatea cursei, însă, la fel ca în cursa de 200 metri, a avut un finish mai slab, timpul său fiind inferior celui din semifinală.
Campionul probei de 200 de metri, britanicul Mathew Richards, a terminat pe locul 5, fiind devansat, pe 4, de chinezul Zhanle Pan.
Mediafax
Citește și:
- 20:54 - Viktor Orbán, mesaj dur pentru Volodimir Zelenski: „La maghiari nu funcţionează asemenea metode”
- 19:53 - Aglomerație la munte de Ziua Femeii: până când vor rămâne deschise pârtiile
- 19:00 - Cristi Chivu intră în istorie cu Inter Milano. Derby-ul cu AC Milan ar putea genera peste 8,7 milioane de euro
- 18:30 - Donald Trump anunță o coaliție militară internațională împotriva cartelurilor. 17 state s-au alăturat inițiativei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











