Femeie din Dâmbovița, la spital după ce a fost bătută crunt de soțul ei

Femeie din Dâmbovița, la spital după ce a fost bătută crunt de soțul ei
Polițiștii din cadrul Secției 8 Poliție Rurală Valea mare au fost sesizați de reprezentanți ai Spitalului Găești
Polițiștii din cadrul Secției 8 Poliție Rurală Valea mare au fost sesizați de reprezentanți ai Spitalului Găești cu privire la faptul că o femeie, din Butoiu de Jos, s-a prezentat la unitatea medicală cu leziuni traumatice.
Polițiștii s-au prezetnat la fața locului iar din verificări a rezultat faptul că, în cursul nopții de 30/31 decembrie, pe fondul unei discuții în contradictoriu, femeia ar fi fost agresată fizic de soțul ei.
Ulterior, polițiștii au întocmit un dosar penal Și au continuat cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie, faptă prevăzută de art. 193 din Codul Penal, iar ca urmare a activităților de cercetare penală desfășurate, pe numele bărbatului bănuit de comiterea faptei, a fost emis un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile.
Cel în cauză, a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Dâmbovița.
Cercetările au fost efectuate sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe langa Judecătoria Găești, iar acestea continuă în vederea documentării întregii activități infracționale.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News














