FOTO BMW făcut praf și abandonat pe scările de la Polivalentă
30 oct. 2019, 08:17
Actualizat: 30 oct. 2019, 08:17

Scris de Ene Ionut
Un BMW cu volan pe dreapta a fost găsit, luni noapte, de polițiști, pe treptele Sălii Polivalente din Târgoviște. Mașina era complet distrusă. Oamenii legii spun că șoferul, fugit de la fața locului, a dărâmat şi un panou şi a rupt un gard viu.
Cel mai probabil, șoferul care s-a aflat la volan a venit cu viteză mult prea mare, nu a mai reuşit să controleze autoturismul şi, într-o curbă, a zburat pur şi simplu peste trotuar și s-a urcat pe treptele sălii de sport.
Impactul a fost atât de violent încât una dintre roţi s-a desprins şi a fost aruncată la câţiva metri.
Poliţiştii au aflat că maşina îi aparţine unei femei de 46 de ani, din localitatea Ocniţa. Urmează să se stabilească exact cine s-a aflat la volan şi din ce cauză au părăsit locul accidentului atât şoferul, cât şi pasagerul.
Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte REALITATEADEDAMBOVITA.NET pe FACEBOOK
Citește și:
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











