Incendiu uriaș în Portul Constanța

Incendiu uriaș în Portul Constanța
Focul se manifestă pe o suprafață de 400 de metri pătrați
Un incendiu s-a produs în noaptea de duminică spre luni la o magazie de uleiuri din Portul Constanţa, iar focul se manifesta pe o suprafaţă de peste 400 de metri pătraţi. Un bărbat a suferit arsuri minore şi a refuzat transportul la spital. Pompierii au reuşit stingerea incendiului.
Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea au anunţat că pompierii au fost solicitaţi să intervină la un incendiu izbucnit la o magazie de uleiuri, în dana 90 a Portului Constanţa. La faţa locului s-au deplasat mai multe echipaje de pompieri. În momentul în care echipele de intervenţie au ajuns la faţa locului incendiul se manifesta pe o suprafaţă de peste 400 de metri pătraţi. Din interior, pompierii au extras un rastel cu butelii. În interior se aflau depozitaţi 200 de litri de ulei de motor uzat. Pompierii au reuşit să stingă focul.
Un bărbat de 35 de ani a primit îngrijiri medicale de la echipajul SMURD după ce suferise arsuri minore la braţ, el refuzând transportul la spital.
Citește și:
- 21:35 - Negocieri pentru un nou proiect energetic în Marea Neagră: Naftogaz discută cu OMV Petrom dezvoltarea unui zăcământ de gaze
- 20:25 - Tensiuni între SUA și Europa: Trump cere implicare militară în Strâmtoarea Ormuz și lansează un avertisment dur
- 19:41 - Bolojan bagă PNL în ședință, acasă la Iohannis, ca să vadă dacă liberalii mai rămân la guvernare sau nu
- 18:54 - Premierul Belgiei, Bart De Wever, consideră că Uniunea Europeană ar trebui să își normalizeze relațiile cu Rusia pentru a putea avea din nou acces la energie la prețuri mai mici.
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











