Liberalii dâmbovițeni ajung în Guvern, prin șeful filialei. Virgil Guran numit consilier pe ordine publică

Liberalii dâmbovițeni ajung în Guvern, prin șeful filialei
Virgil Guran numit consilier pe ordine publică, în Cabinetul Orban. Se anunță schimbări și la IPJ D-ța
PNL Dâmbovița a ajuns în guvernul Ludovic Orban. Virgil Guran,președintele filialei dâmbovițene a liberalilor, a fost numit consilier pe probleme de ordine publică în Guvenul Ludovic Orban.
Decizia de numire a lui Virgil Guran (foto) în funcția de consilier pe probleme de ordine publică și siguranța cetățeanului a fost deja publicată în Monitorul Oficial.
"Începând cu data intrării în vigoare a prezentei decizii, domnul Virgil Guran se numește în funcția de consilier de stat pentru ordine publică și siguranța cetățeanului în cadrul Cancelariei Prim-Ministrului.
PRIM-MINISTRU
LUDOVIC ORBAN
Contrasemnează:
Secretarul general al Guvernului,
Antonel Tănase
București, 5 decembrie 2019.
Nr. 487."
Se spune în documentul publicat în MO. Virgil Guran este președinte al PNL Dâmbovița.
Probabil nu lipsit de importanță este și faptul că în Dâmbovița, în structura de conducere a Inspectoratului Județean de Poliție au intervenit modificări importante, în ultima vreme. Fostul inspector șef al IPJ Dâmbovița, cms.șef Sorin Păun a fost înlocuit de de șeful IPJ Teleorman, detașat la Dâmbovița pentru două luni. Sorin Păun a și depus o cerere de pensionare între timp. Conform unor surse, deja interimarul de la șefia IPJ Dâmbovița urmează a fi schimbat, începând de luni, 9 decembrie 2019. Numele vehiculat pentru a prelua funcția de șef al IPJ Dâmbovița este cel al lui Antofie Claudiu Adrian ( 47 de ani) actualul Şef al Poliţiei Municipiului Târgovişte.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











