Polițist rutier, reținut în urma unei anchete a DGA, în Dâmbovița. Ce acuzații i se aduc

Polițist rutier, reținut în urma unei anchete a DGA, în Dâmbovița. Ce acuzații i se aduc
Un polițist de la Rutieră și un om de afaceri din Târgoviște au fost săltați de DGA, fiind acuzați
Un polițist de la Rutieră și un om de afaceri din Târgoviste au fost săltați de DGA, pe 31 decembrie, fiind acuzați că ar fi mușamalizat împrejurările producerii unui accident rutier.
Potrivit unor surse apropiate anchetei, polițistul, care a lucrat în Vișina, iar acum se afla la Târgoviste, nu ar fi luat măsurile legale în urma unui eveniment rutier care ar fi fost provocat de bărbatul care are o afacere in comuna Petrești.
Celălalt conducător auto implicat în accident ar fi reclamat la DGA că celui care l-a lovit în trafic nu i s-ar fi prelevat alcoolemia decât a doua zi, și atunci fiind destul de mare, în jur de 0,37 la mie. În acest sens, polițistul l-ar fi favorizat pe omul de afaceri.
Atât polițistul, cât și omul de afaceri au fost reținuti pentru 24 de ore, urmând sa fie prezentați Parchetului de pe lânga Tribunalul Dâmbovița cu soluție legală.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











