Transporta peste 100 kg de pește, fără acte. S-a ales cu un dosar penal

braconaj BUN
Polițiștii din Titu au oprit în trafic un autoturism și nu mică le-a fost mirarea când au constatat că mașina era plină cu pește. Pentru cantitatea de peste 100 de kg de pește șoferul nu a putut să justifice în niciun fel proveniența. S-a ales cu dosar penal.

Fotografie cu un caracter ilustrativ
La data de 4 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de un bărbat de 32 de ani, din Băleni.
În urma controlului autovehiculului, poliţiştii au descoperit cantitatea de 101,5 kilograme de peşte, pentru care conducătorul auto nu a putut prezenta documente justificative de proveniență.
Pe numele bărbatului, poliţiştii au întocmit un dosar penal pentru comiterea infracțiunii de „deținerea, transportul sau comercializarea fără documente legale a peștelui și altor viețuitoare acvatice obținute din pescuit ori produselor din pește”.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











