Un tânăr din Dâmbovița a fost prins drogat, la volan, pe Valea Prahovei

Un tânăr de numai 19 ani, din Dâmbovița, tras pe dreapta duminică în zori, pe DN1, se urcase la volan după ce consumase atât canabis, cât și metamfetamină.
Un tânăr de numai 19 ani, din Dâmbovița, tras pe dreapta duminică în zori, pe DN1, se urcase la volan după ce consumase atât canabis, cât și metamfetamină.
"În cursul dimineții, în jurul orei 5.00, polițiștii stațiunii Bușteni, în timp ce executau atribuțiile de serviciu pe DN1, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr în vârstă de 19 ani din județul Dâmbovița.Întrucât ace
sta manifesta un comportament suspect, a fost testat cu aparatul DrugTest care a indicat un rezultat pozitiv la substanțele cannabis și metamfetamină", a informat IJP Prahova.
Conducătorul auto a fost condus la spital, pentru prelevarea de mostre biologice, iar în cauză a fost deschis dosar penal.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











