Advertising
Românii pierd 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației. Noile date, cum s-a modificat valoarea banilor în ultimii doi ani

Inflație în România
Scris deRealitatea de Dambovita
Publicat14 mai 2026, 18:07
Sursărealitatea.net
Românii pierd aproximativ 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației ridicate potrivit ultimelor date. În ultimii doi anis-a înregistrat o creștere generală a prețurilor cu 14,8%.
Citește și
- 18:09Gheorghe Piperea critică guvernarea și politicile fiscale: „România, aproape de faliment”
- 07:32Eşec la prima licitaţie pentru şantierul naval Mangalia. Nu s-a înscris niciun investitor
- 10:46Daniel Udrescu: Cum te lasă inflația fără bani în timp ce statul câștigă pe seama ta
- 22:04Incident tehnic la depozitul de zgură și cenușă Valea Căprișoarei. A fost descoperită o tasare de 50 de metri, iar autoritățile monitorizează situația
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























