Diana Șoșoacă și-a dat afară soțul din partidul SOS România

Diana Șoșoacă și-a dat afară soțul din partidul SOS România
Comitetul Național al partidului SOS România, convocat de președinta Diana Șoșoacă, a votat sâmbătă seara excluderea lui Silvestru Șoșoacă din partid
Comitetul Național al partidului SOS România, convocat de președinta Diana Șoșoacă, a votat sâmbătă seara excluderea lui Silvestru Șoșoacă din partid.
Decizia de excludere a fost luată cu doar două abțineri - Diana Șoșoacă și un lider de filială județeană.
După ce Șoșoacă și-a suspendat soțul din conducerea partidului SOS România, acesta a reacționat public printr-un comunicat de presă în care își acuză soția de conducere a partidului prin „abuzuri” care vor provoca, dacă nu sunt oprite, distrugerea SOS România.
Disensiunile politice între soții Șoșoacă sunt mai vechi. La o ședință online a celor de la SOS, din anul 2023, Silvestru Șoșoacă a întrebat-o pe senatoare dacă ”ai uitat să-ți iei pastilele”, pe fondul unei discuții contradictorii.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 10:04 - Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „În numele ‘stabilității’, guvernarea a condus România spre un eșec structural și sistematic”
- 08:16 - Zelenski anunță atacuri masive pe teritoriul Rusiei: „Vor simți acest război la ei acasă”
- 08:08 - Marius Pieleanu: „Alegerile anticipate, singura ieșire din criza politică. Frica lor este că AUR ar putea forma singur Guvernul”
- 07:48 - Sedință crucială la PNL. Ilie Bolojan decide soarta Guvernului Tomac: Ce strategie au liberalii înainte de vot
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News

























