Chindia Târgoviște și CS Mioveni s-au confruntat într-o partidă amicală, pe terenul echipei argeșene. Echipa lui Viorel Moldovan a dominat partida, dar nu a reușit decât un rezultat de egalitate, la finalul celor 90 de minute joc.
Chindia a reluat partidele de pregătire, de după perioada de cantonament de la Mogoșoaia. Partida contra colegei de serie (din liga a doua) CS Mioveni a fost prima dintr-o serie de trei partide, pe care le au programate târgoviștenii, înaintea primului joc oficial, cu Aerostar Bacău, pe teren propriu, în data de 22 februarie.
Chindia a începul meciul în următoarea alcătuire:
Aioani - Martac, Șandru, Dudea, Dumitrașcu - Nisipeanu, L. Mihai, Novac, Mihaiu - V. Alexandru, Cherchez.
Foto- gol penalty C. Cherchez (min. 38)
Jucătorii lui
Viorel Moldovan
au dominat debutul de întâlnire, dar gazdele de la Mioveni au echilibrat partida, spre jumătatea primei reprize. Unica reușită, a primelor 45 de minute, i-a aparținut căpitanului oaspeților
Cristi Cherchez,
ce a deschis scorul, din
penaly (min. 38)
.(
FOTO
)La reluare gazdele au reușit să egaleze (min. 53), iar în finalul partidei Chindia a pus total stăpânire de joc. În ciuda numeroaselor ocazii, târgoviștenii nu au mai reușit să marcheze, astfel că scorul final a fost :
CS Mioveni-Chindia 1-1 (0-1).
Următoarea partidă amicală, pentru Chindia, va fi în data de 9 februarie, tot în compania unei echipe din liga secundă și tot în deplasare, pe terenul celor de la