Chindia Târgoviște a reușit să câștige, în deplasare, pe stadionul Electrica, din Timișoara, în fața gazdelor de la ACS Poli Timișoara. Cele două echipe au început partida în următoarea alcătuire:

ACS Poli: M. Contra – Haruţ, D. Filip, Bocşan, Motreanu, Melinte, Rudolf Avaro, Keita, D. Codrea, Stere, Oct. Drăghici (cpt.)

Rezerve: Moşoarcă – Basic, Bîrnoi, Ciurariu, Ivanov, Toboşaru, Golda

Antrenor: Ştefan Nanu

Chindia: Ius. Popescu – Martac, Dudea (cpt.), Vătavu, Dumitraşcu, Acasandrei, D. Novac, Andr. Lungu, Andr. Şerban, Mihaiu, Cr. Neguţ,

Rezerve: Aioani – Rogoveanu, Alin Manea, Crinel Stoica, D. Florea, C. Dinu, Liv. Mihai

Antrenor: Viorel Moldovan

Viorel Moldovan, antrenorul celor de la Chindia, a operat cinci modificări față de ultimul meci disputat înaintea acestei partide, confruntarea, câștigată, pe teren propriu,în fața celor de la Ripensia Timișoara( scor 3-2).

Au intrat astfel, în primul 11, al Chindiei: Iustin Popescu . Vătavu, Acasandrei, Mihaiu şi Neguţ

Gazdele de la ACS Poli au deschis repede scorul (min.8) prin Giani Stere acesta (Poli -Chindia, 1-0) fiind și scorul pauzei.

Oaspeții au marcat de trei ori, în repriza secundă, în vreme ce gazdele nu au mai punctat pe tabela de marcaj. Golurile reprizei au fost marcate de Liviu Mihai (min.65, pen.),Neguț (min.67) și din nou Liviu Mihai (min.90). Scor final ACS Poli- Chindia Târgoviște 1-3(1-0).

Chinia urcă, temporar, pe poziția a treia a clasamentului, cu 23 de puncte, după 11 etape.

Articolul precedentVideo| Pe urmele Soranei. Andrei Voican, un tenisman din Târgoviște, visează la gloria mondială
Articolul următor„Seara de carte la Târgovişte”, la Biblioteca Judeţeană „I. H. Rădulescu”