Chindia Târgovişte a terminat la egalitate cu FC Argeş, 1-1 (1-0), luni, pe teren propriu, la Ploieşti, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii de fotbal.

Chindia a deschis scorul în finalul primei reprize, prin Cristian Neguţ (43), dar piteştenii au egalat după pauză prin camerunezul Arnold Garita (55), care a beneficiat de o greşeală a portarului Cătălin Căbuz, care a degajat în coechipierul său Jeremy Corinus.

FC Argeş a ajuns la şase meciuri consecutive fără victorie în campionat, patru egaluri şi două înfrângeri.

Şi Chindia are tot şase meciuri la rând fără victorie, trei egaluri şi trei eşecuri.

În tur, FC Argeş s-a impus cu 2-1. AFC Chindia Târgovişte – FC Argeş 1-1 (1-0), Stadion \”\”Ilie Oană\”\” – Ploieşti

Au marcat: Cristian Neguţ (43), respectiv Paul Arnold Garita (55). Chindia: Căbuz – Căpuşă, Celea, Obiang (Corinus \”46), Dinu – Dulca (Cooper \”70), Ahmatov – Neguţ, Popadiuc (Perianu \”79), A. Şerban (Atanase \”79) – D. Popa.

Sursa: Realitatea de Dambovita

Articolul precedentPericol de polei în zeci de localități din Prahova, Dâmbovița și Argeș
Articolul următorColiziune între două autoturisme pe DN71 în Dâmbovița. Trei persoane au fost rănite