Diana Ivăncescu a bifat o nouă clasare pe podium, care s-a întâmplat la ediția de toamnă a Crosului Băneasa. atleta Clubului Sportiv Târgoviște a făcut o figură frumoasă în cursa de 11 kilometri.
Sportiva antrenată de Desdemona Banu Ionescu s-a clasat pe locul 2, la categoria de vârstă 18-29 de ani. Diana a încheiat cursa cu timpul de 46:16,8. La ediția din acest an a întrecerii, atleta Clubului Sportiv a fost depășită de Maria Cristea, cu timpul de 44:30,6.
La primul cros din această toamnă la care a luat parte, Alba Iulia City Race, Diana a terminat pe primul loc. Cum se pregătește intens pentru ultima parte a sezonului, sportiva clubului nostru va lua parte la mai multe astfel de concursuri în următoarea perioadă.
La sfârșitul acestei săptămâni, Diana va participa la Crosul Loteriei României – ediția 22-a, ce va fi găzduit de municipiul București.
Articolul precedentBaschet feminin. Partida dintre CS Municipal Târgoviște și Alexandria, reprogramat pentru 7 noiembrie
Articolul următorUn nou val de cutremure, de mică intensitate, a lovit România. Două chiar în data de 3 octombrie