Accident grav pe DN 71, la Ilfoveni, în Dâmbovița. O persoană a fost rănită

articol ilfoveni
A "zburat" cu mașina de pe șosea
Un accident spectaculos a avut loc pe DN 71, în dimineața zilei de marți, 29 aprilie. Un sofer a zburat pur si simplu cu masina de pe șosea și s-a oprit în curtea unei case aflate la marginea drumului. O persoană a fost accidentată.
Accidentul a avut loc la Ilfoveni,în Dâmboviță, în dimineața zilei de 29 aprilie. Conform informațiilor furnizate de IPJ Dâmbovița "o masina a iesit în afara părții carosabile, iar o persoană a fost rănită".
Sursa colaj foto-postare facebook, MDI TV
Se pare că din cauza că nu a adaptat viteza la condițiile de drum șoferul a "zburat" pur și simplu cu autoturismul în afara părtii carosabile. Autoturismul s-a oprit într-o zonă cu vegetație din curtea unei case, aflată la marginea drumului (DN 71).Mașina s-a răsturnat pe capotă iar pagubele sunt importante. O persoană a fost rănită. La fața locului au intervenit si pompierii de la ISU Dâmbovița.
La față locului se continua cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor producerii accidentului.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











