Acțiune impresionantă de igienizare și dezinfecție la Târgoviste, împotriva coronavirusului

Acțiune impresionantă de igienizare și dezinfecție la Târgoviste, împotriva coronaviruslui
Se spală și se dezinfectează toate străzile și trotuarele din oraș
O acțiune de igienizare si dezinfectare, de mare amploare, a fost demarată la Târgoviște. Acțiunea face parte din planul adoptat de autorități pentru stoparea răspândirii coronavirusului.

Târgoviște-8 aprilie 2020
Acțiunea demarată miercuri, 8 aprilie, vizează spălarea (igienizarea) și dezinfectarea (substanțe biocide) a tuturor stăzilor și trotuarelor din oraș, Anunțul a fost făcut de edilul șef al orașului, ce a precizat că acțiunea va viza absolut toate artele din oraș. Astăzi, 8 aprilie, se are în vedere ingienizarea și dezinfecția a două cartiere ( microraioanele XI și XII), urmănd ca în zilele următoare să se treaca și la celelalte cartiere.
Este pentru prima dată când efectiv vor fi spălate (detergenți) absolut toate strazile din oraș. Tot primarul orașului a anunțat ca a fost finalizată acțiunea de dezinfecție a scărilor de bloc din oraș, aproximativ 1400 de scări. Pe fiecare scară urmează a fi montat si un aparat cu gel dezinfectant, pentru mâini. Și această acțiune a demarat deja la Târgoviste.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











