Advertising
Adevărat "război" pe șosele. Încă un bătrân accidentat grav, în Dâmbovița
22 nov. 2019, 19:35

Adevărat "război" pe șosele. Încă un bătrân accidentat grav, în Dâmbovița
Articol scris de Scris de Marin Horia
Un bărbat de 71 de ani accidentat grav de o mașină, la Runcu-Bădeni
Este un adevărat dezastru pe șoselele din toată țara, odată cu apariția ploii. Doar în Dâmbovița, două persoane au murit și alte trei se zbat între viață și moarte după accidente produse astăzi (22 noiembrie 2019). Un bătrân de 71 de ani este cea mai recentă victimă, după ce a fost lovit de o mașină, la Runcu.

Accidentul s-a produs în jurul orei 19.00, pe raza localității dâmbovițene Runcu-Bădeni. Conform IPJ Dâmbovița, un pieton (bărbat de 71 de ani, din localitate) a fost acroșat și accidentat de un autoturism, condus de un bărbat de 31 de ani, domiciliat în orașul Fieni, din Dâmbovița.
Victima este posibil să fie rănită foarte grav. Bărbatul a fost transportat la spital.
La fața locului se efectuează cercetări, pentru a se stabili cu exactitate toate împrejurările evenimentului rutier.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News














