Actualitate· 1 min citire

Bărbați cercetați de polițiști pentru infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice

politia moped

politia moped

Scris de Ene Ionut Publicat: 17 oct. 2019, 09:37
La data de 15 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pe raza localității Crângași un moped condus de un bărbat de 20 de ani, din Conțești.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că tânărul nu poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar mopedul nu era înmatriculat.
De asemenea, un alt bărbat din Brezoaele a fost depistat în timp ce conducea o autoutilitară, deși avea suspendată exercitarea dreptului de a șofa.
Pe numele celor doi, polițiștii au întocmit dosare penale sub aspectul comiterii de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice.

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte REALITATEADEDAMBOVITA.NET pe FACEBOOK 

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate