Caravana Medicală face bine România. Sute de bistrițeni au beneficiat de asistență medicală VIDEO

Caravana Medicală face bine România. Sute de bistrițeni au beneficiat de asistență medicală VIDEO
Peste 300 de locuitori din Comuna Lechița au beneficiat de serviciile gratuite oferite de specialiștii ce activează în spitalul mobil din cadrul Caravanei Medicale
Dotată cu echipamente medicale de ultimă generație și condusă de o echipă dedicată de profesioniști din domeniul sănătății, Caravana Medicală oferă o gamă largă de servicii medicale.
Caravana Medicală nu înseamnă doar despre servicii medicale! Este despre construirea unei comunități și suport reciproc. Prin implicarea voluntarilor și a partenerilor, proiectul reprezintă un exemplu viu al modului în care colaborarea poate genera schimbări pozitive, tangibile, în viețile oamenilor.
Caravana Medicală întinde o mână de ajutor și oferă românilor năpăstuiți servicii medicale gratuite, la standarde europene.
Peste 300 de locuitori din Comuna Lechița au beneficiat de serviciile gratuite oferite de specialiștii ce activează în spitalul mobil din cadrul Caravanei Medicale România Suverană, în primele două zile de activitate în județul Bistrița Năsăud.
Impactul Caravanei se măsoară nu doar în numărul de consultații oferite sau boli diagnosticate, ci și în zâmbetele redăruite și în speranțele reînviate. Caravana Medicală este o mărturie a angajamentului față de binele comun, demonstrând că, împreună, putem face o diferență semnificativă în sănătatea și bunăstarea societății noastre.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 07:54 - Bătaie în Centrul Vechi din București între români și ucraineni, după concertul lui Max Korzh. Patru reținuți
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News














