Dâmbovița: Trei ani de închisoare pentru un tânăr a condus fără permis

Dâmbovița: Trei ani de închisoare pentru un tânăr a condus fără permis
Un tânăr de 26 de ani din Dâmbovița a fost condamnat la închisoare după ce a condus fără permis de conducere pe drumurile publice.
Un tânăr de 26 de ani din Dâmbovița a fost condamnat la închisoare după ce a condus fără permis de conducere pe drumurile publice.
Pentru infracțiunea comisă, bărbatul va trebui să stea după gratii peste 2 ani. Acesta a fost depus în această săptămână în Penitenciarul Mărgineni.
„La data de 3 octombrie a.c. a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Răcari au pus în aplicare un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate emis pe numele unui bărbat de 26 de ani.
Acesta a fost condamnat la executarea a doi ani, 8 luni și 20 de zile de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
Cel în cauză a fost depus în Penitenciarul Mărgineni”, se arată într-un comunicat IPJ Dâmbovița.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











